- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Dyrektor Powiatowego Ośrodka
Interwencji Kryzysowej
w Chrzanowie informuje, iż ośrodek
od 1 stycznia 2021
roku będzie otwarty
w godzinach 7:00 – 22:00
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Z dniem 1 stycznia 2021 roku Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie będzie działał w godzinach
7:00 - 22:00.
Zgodnie z art. 113 c Ustawy o Pomocy Społecznej (Dz. U. 2020 poz. 1876), jednostka organizacyjna pomocy społecznej zapewniająca całodobowe usługi, nie może się mieścić w jednym budynku z placówką wychowawczą.
W związku z powyższym z dniem 1 stycznia 2021 roku POIK w Chrzanowie przestaje funkcjonować jako całodobowa jednostka organizacyjna pomocy społecznej. POIK nie będzie również prowadził hostelu dla osób i rodzin w kryzysie. Wszystkie dotychczasowe zadania z zakresu interwencji kryzysowej będą realizowane w nowych godzinach pracy Ośrodka. W szczególnie uzasadnionych sytuacjach będzie możliwe udzielenie osobie w kryzysie schronienia w mieszkaniu interwencyjnym POIK.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Dobiega końca wrzesień 2020 roku, a tym samym w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie podsumowujemy realizację projektu „Pokonaj kryzys”, współfinansowanego ze środków unijnych.
Realizacja projektu obejmowała okres od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2020 roku, jednak ze względu na wystąpienie COVID – 19 uległ on wydłużeniu do 30 września 2020 roku..
W projekcie wzięło udział 312 osób, a 232 osoby zakończyły swój udział w projekcie zgodnie ze swoją ścieżką reintegracji.
Przez trzy lata w projekt zaangażowanych było wielu specjalistów świadczących usługi: poradnictwa pedagogicznego i psychologicznego, mediacji, coachingu indywidualnego, asystenta rodziny, grup wsparcia, kursu samoobrony, terapii par, warsztatów psychoedukacyjnych.
Dla Uczestników projektu dostępny był całodobowy telefon interwencyjny w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie. Wprowadzone zostały metody innowacyjne jak poradnictwo w miejscu zamieszkania uczestnika oraz wirtualna grupa wsparcia, które wcześniej nie były realizowane przez Ośrodek.
Projekt cieszył się zainteresowaniem nie tylko uczestników ale i jednostek współpracujących z POIK na co dzień.
Wszystkim specjalistom, osobom obsługującym Stowarzyszenie DELFIN, osobom
z firmy szkoleniowej DELTA, firmom transportowym, które bezpiecznie wiozły
nas na warsztaty szkoleniowe, czasem dostarczając wrażeń, policji, która sprawdzała stan techniczny pojazdów, oraz wszystkim osobom, z którymi współpracowaliśmy podczas realizacji projektu, uczestnikom, pracownikom obsługującym projekt –
Dyrektor Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej wraz z Zespołem Diagnostycznym serdecznie dziękują.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W związku z COVID-19, chorobą zakaźną wywoływaną przez odkryty wirus SARS-CoV-2, której skutki odczuwamy w Polsce i na całym świecie, warsztaty wyjazdowe zaplanowane na miesiące kwiecień oraz maj 2020 roku nie mogły odbyć się w zaplanowanych terminach.
Śledząc bacznie sytuację w Polsce, dostosowując się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz po podjęciu odpowiednich działań przez Dyrektor Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie i Koordynatora projektu powstała możliwość zrealizowania warsztatów w innych terminach.
W miesiącach czerwcu i lipcu 2020 roku odbyły się cztery dwudniowe warsztaty wyjazdowe w miejscowości Radocza dla Uczestników projektu „Pokonaj kryzys”, zorganizowane przez stowarzyszenie „DELFIN” współpracujące z Powiatowym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie.
20 i 21 czerwca 2020 r. odbyły się warsztaty podnoszące świadomość Uczestników w zakresie: własnego portretu Ja i własnej linii życia, coachingu relacji partnerskiej oraz umiejętnego definiowania potrzeb własnych i partnera. Dla dzieci zostały przeprowadzone warsztaty dostosowane do ich wieku, potrzeb oraz umiejętności. Odbyły się zajęcia dotyczące: filozofii dialogu społeczno-kulturowego oraz świadomości bycia istotą społeczną, cyklu życia. Zawierały wiedzę oraz umiejętności pomagające w pokonywaniu nieśmiałości przy wejściu w nową grupę. Podczas szkoleń prowadzone były również gry i zabawy integracyjne i psychoruchowe.
4 i 5 lipca 2020 roku grupy kobiet nabywały wiedzę i umiejętności w zakresie ja w relacji i ja w rodzinie. Pary podczas coachingu relacji partnerskiej pracowały w zakresie zazdrości w związku oraz treningu seksualności. Grupy dzieci dotykały tematu swojej tożsamości oraz zarządzania sobą w czasie.
Poza grami i zabawami integracyjnymi i psychoruchowymi zdobywały wiedzę jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz poznawały swoje miejsce w rodzinie oraz różne struktury rodzin.
11 i 12 lipca 2020 roku Uczestniczki warsztatów dotykały zagadnień coachingu kobiecości i coachingu ciała. Pary korzystające z warsztatów wyjazdowych szukały mocnych stron swoich związków oraz poznawały metodę negocjacji w związku. Grupa dzieci najstarszych poruszała trudny i jednocześnie aktualny temat bullyingu oraz odpowiedzialności za siebie samego. Ponadto podczas warsztatów wyjazdowych młodsi Uczestnicy projektu poznawali różne kultury oraz kształtowali umiejętność komunikacji międzykulturowej. Poznawali swoje własne i wzajemne sposoby na nudę, a to wszystko w asyście gier i zabaw integracyjnych i psychoruchowych.
Ostatnie warsztaty wyjazdowe odbyły się 18 i 19 lipca 2020 roku. Grupy kobiet miały możliwość doświadczyć mowy własnego ciała podczas warsztatu prowadzonego metodą Aleksandra Lowena oraz coachingu zarządzania emocjami. Osoby pracujące na warsztacie w parach miały możliwość, między innymi, omówić różnice międzypłciowe i poznać obszary wspólne natury kobiecej i męskiej, zapoznać się i omówić stereotypy dotyczące płci, zapoznać się z definicją przestrzeni w związku, omówić znaczenie własnych potrzeb
w związku, odkryć własny potencjał, itp. Dzieci podczas warsztatów wyjazdowych poznawały siłę twórczego myślenia oraz znaczenie autoprezentacji w relacjach społecznych. Uzyskiwały informację czym jest stres, poznawały sposoby na redukowanie napięcia oraz rozwijały świadomość ekologiczną i różne możliwości zagospodarowania odpadów. Nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych i psychoruchowych.
Dyrektor POIK wraz z zespołem serdecznie dziękują za współpracę wszystkim osobom zaangażowanym w możliwość przeprowadzenia wyżej wymienionych warsztatów oraz Uczestnikom projektu za udział.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert na wybór realizatora zadania publicznego w zakresie aktywizacji społecznej uczestników projektu "Pokonaj kryzys"
Ogłoszenie wyniku otwartego konkursu ofert
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
Oferujemy zdalne wsparcie psychologiczne polegające na wideorozmowie lub rozmowie telefonicznej.
Nasze wsparcie kierujemy w szczególności do:
- członków personelu medycznego i innych służb zaangażowanych w działania związane z zagrożeniem koronawirusem,
- osób objętych kwarantanną,
Osoby, do których znajdziesz kontakt są profesjonalistami w zakresie udzielania tego typu pomocy i są to: interwenci kryzysowi i psychologowie.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W trosce i z myślą o naszych klientach proponujemy Państwu konsultacje telefoniczne lub online. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne będą pod nr tel. 32 646 71 85 od dnia 16.03.2020 r.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
W związku z zaleceniami Wojewody Małopolskiego, Informujemy, że wszystkie grupy wsparcia, Warsztaty Podnoszenia Kompetencji Wychowawczych, zajęcia socjoterapeutyczne, konsultacje psychologiczne, pedagogiczne, prawne i inne zostają odwołane z dniem 15.03.2020 r.